Koronawirus COVID-19, jak się dodatkowo ochronić?

Rola Demodex spp. w dermatozach zapalnych
13 września 2019
Połączenie Spółek
10 sierpnia 2022

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła stan zagrożenia zdrowia publicznego o znaczeniu międzynarodowym w związku z ekspansją wirusa COVID-19. WHO wydała, także zalecenia mające na celu ograniczenie ryzyka zakażenia wirusem oraz przeciwdziałania rozszerzania się epidemii. Dla ochrony przed koronowirusami międzynarodowi eksperci zalecają stosowanie miedzy innymi podstawowych zasad profilaktyki zakażeń:

  • unikać bezpośredniego kontaktu z osobami chorymi
  • pamiętać o higienie podczas oddychania
  • zadbać o odpowiednią higienę rąk, jak najczęściej myć ręce (wodą i mydłem przez co najmniej 20 sekund)
  • unikać dotykania brudnymi dłońmi twarzy w szczególności ust, oczu oraz nosa
  • unikać zatłoczonych miejsc, dużych skupisk ludzi.

Wirusy najczęściej przedostają się do organizmu ludzkiego przez oczy, nos i usta, dlatego warto oprócz zalecanej higieny rąk zadbać również o odpowiednia higienę i pielęgnację okolic twarzy. Uwzględniając, że statystycznie dotykamy twarzy ok. 27 razy w ciągu godziny oraz fakt, że twarz jest najbardziej narażona na działanie czynników z naszego bezpośredniego otoczenia, odpowiednia profilaktyka okolic twarzy może mieć kluczowe znaczenie dla naszej ochrony przed infekcjami.

Wsparcie w zakresie realizacji procedur profilaktycznych okolic twarzy i oczu można uzyskać stosując do oczyszczania specjalistyczne preparaty PRODEX. Produkty PRODEX (płyny, chusteczki) poza właściwościami oczyszczającymi, aseptycznymi tworzą na skórze film, barierę ochronna, która dodatkowo chroni przed drobnoustrojami chorobotwórczymi. 

Więcej na stronie: PRODEX